O tolerancji i bezpieczeństwie z dzielnicowymi białostockiej "czwórki" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O tolerancji i bezpieczeństwie z dzielnicowymi białostockiej "czwórki"

Data publikacji 17.11.2017

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Białymstoku systematycznie edukują najmłodszych w sprawach bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili najmłodszych w Niepublicznym Przedszkolu "Europrymusek". Mundurowi w ramach Międzynarodowego Dnia Tolerancji przeprowadzili także prelekcję z uczniami w Zespole Szkół nr 2 w Białymstoku.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci z Komisariatu Policji IV w Białymstoku przeprowadzili kolejne spotkania edukacyjno-informacyjne. Tym razem odwiedzili  najmłodszych z Niepublicznego Przedszkola „Europrymusek” w Białymstoku. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Była mowa o konieczności jeżdżenia w fotelikach i zapiętych pasach, o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych. Istotnym punktem spotkań z najmłodszymi było również wyjaśnienie jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych i kto to jest ten „nieznajomy”. Dzieci dowiedziały się aby nie otwierać drzwi w domu osobom których  nie znają, nie wsiadać do obcych samochodów, nie brać od obcych zabawek ,słodyczy itp. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy się zachować  w kontakcie z agresywnym psem, ćwicząc przy tym pozycję żółwia. Dzielnicowi przypomnieli najmłodszym, jakie są numery alarmowe i w jakich sytuacjach należy dzwonić pod nr alarmowy 112. Dzieci miały również możliwość obejrzenia sprzętu jaki jest potrzebny w codziennej służbie funkcjonariuszom. Na koniec spotkań dzieci otrzymały odblaski i dowiedziały się, dlaczego należy je nosić.

Dzielnicowi w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przeprowadzili prelekcję z uczniami Zespołu Szkół nr 2  przy ulicy Gdańskiej w Białymstoku. Policjanci omówili czym jest tolerancja opierając się o przykłady z życia, a także zaprezentowali dzieciom fragment bajki o "Kłapouchym". Na koniec funkcjonariusze rozdali uczniom ankiety, które miały na celu ocenę, czy jest się osobą tolerancyjną.