Białostockie działania „Dopalacz” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostockie działania „Dopalacz”

Data publikacji 21.11.2017

Białostoccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania „Dopalacz”. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym w rejonie klubów nocnych i dyskotek.

Funkcjonariusze wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili w miniony weekend działania pod nazwą „Dopalacz”. Miały one na celu ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w rejonach o największej liczbie klubów nocnych i dyskotek. Działaniami, które odbyły się w godzinach 19.00 - 04.00 w miniony piątek i sobotę, objęty był rejon ścisłego centrum Białegostoku. W ich trakcie funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 71 osoby oraz skontrolowali 13 pojazdów. W 7 przypadkach nałożyli mandaty karne osobom zachowującym się niezgodnie z prawem, a sześć osób odwieźli do izby wytrzeźwień.

W ramach tych działań mundurowi w sobotę około godziny 21.00 zatrzymali 52-letni obywatel Gruzji. Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierującego seatem alkohol. Badanie wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto podczas sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało 52-latek nie miał także dowodu rejestracyjnego pojazdu, który został mu zatrzymany dwa miesiące wcześniej za brak badań technicznych auta. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.