CZTERECH PIRATÓW DROGOWYCH STRACIŁO PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CZTERECH PIRATÓW DROGOWYCH STRACIŁO PRAWA JAZDY

Data publikacji 21.11.2017

Białostoccy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Rekordzista, jechał ulicą Gen. Władysława Andersa mając „na liczniku” 137 km/h.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w ciągu ostatnich dni, wyeliminowali z ruchu czterech „piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Generała Władysława Andersa w miniony czwartek, po godzinie 23.30. Kierujący bmw 26-latek jechał z prędkością 136 km/h w obszarze zabudowanym. Białostoczanin przekroczył dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 66 km/h. W piątek natomiast, po godzinie 20.30, na tej samej ulicy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skody. 35-latek jechał z prędkością 137 km/h, gdzie ograniczenie prędkości wynosiło 70 km/h. Z kolei w sobotę, kilkanaście minut po północy, 24-letni białostoczanin jechał bmw ulicą Białostocką w Uhowie z prędkością 116 km/h. Młody kierowca przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 56 km/h. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się również 23-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej, w sobotę po godzinie 16.00, na ulicy Zabłudowskiej. Mieszkaniec powiatu sokólskiego jechał tam z prędkością 115 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 65 km/h. Kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.