Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY PIRAT DROGOWY ZATRZYMANY DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 22.11.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy 29-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego kolejnego „pirata drogowego”. Miejsce, w którym kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nieodpowiedzialnego kierującego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Gen. Stanisława Maczka, około godziny 18.00. 29–latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 123 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 53 km/h. Nieodpowiedzialnemu białostoczaninowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Kierujący audi został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.