Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania białostockiej drogówki w ramach akcji „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 30.11.2017

Policjanci białostockiej drogówki rozpoczęli działania w ramach trwającej kampanii pod nazwą „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku włączyli się w ogólnopolską kampanię pod nazwą „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Celem działań jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypomnijmy, że policjanci białostockiej drogówki w marcu bieżącego roku uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym oraz praktycznym z zakresu zewnętrznego oświetlenia pojazdu. Zajęcia, które odbyły się w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Broniewskiego, przeprowadzili diagności oraz biegły rzeczoznawca. Szkolenie obejmowało między innymi zagadnienia związane z działaniem reflektorów (w tym jak sprawdzać ich skuteczność, jak o nie dbać i je serwisować). Poruszono także problem instalowania niedozwolonego oświetlenia lub przerabiania go przez kierowców.

Podczas działań, które objęły drogi naszego miasta i drogi powiatowe, policjanci przeprowadzili blisko 100 kontroli kątem prawidłowości oświetlenia w pojazdach. Podczas każdej z kontroli funkcjonariusze informowali kierowców o możliwości przeprowadzenia bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia w pojeździe w wybranych stacjach diagnostycznych. Działania „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” potrwają do 17 grudnia bieżącego roku.