Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TRZECH PIRATÓW DROGOWYCH ZATRZYMANYCH DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 05.12.2017

Policjanci białostockiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeden z nieodpowiedzialnych kierowców jechał ulicą Adama Mickiewicza z prędkością 109 km/h.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony weekend, wyeliminowali z ruchu trzech piratów drogowych. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Księdza Stanisława Suchowolca, w  piątek o godzinie 17.30. 18–letni kierowca audi jechał z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym. Obywatel Ukrainy, na tym odcinku drogi,  przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Kolejnego pirata drogowego policjanci zatrzymali w  sobotę, po godzinie 10.00. 41-latek jechał saabem Szosą Ełcką z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 51 km/h. Trzeciego z piratów drogowych policjanci białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli w niedzielę, po godzinie 8.00. Na ulicy Adama Mickiewicza 34-latka prowadziła mazdę z prędkością 109 km/h. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy. Zostali oni także ukarani mandatami karnymi, a 41-latek i 34-latka dodatkowo otrzymali po 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna  prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.