„Szlachetna Paczka” w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Szlachetna Paczka” w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku

Data publikacji 11.12.2017

Policjanci i pracownicy białostockiej komendy, kolejny już raz, włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Zorganizowali zbiórkę żywności oraz pieniędzy, za które zakupiono m.in. odzież i obuwie zimowe a także środki czystości.

Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, kolejny już raz, włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Głównym celem inicjatywy jest pomoc rodzinom będącym w trudnej sytuacji życiowej, a co za tym idzie potrzebującym wsparcia oraz pomocy z zewnątrz. Spośród rodzin umieszczonych w ogólnodostępnej bazie wytypowana została trzyosobowa rodzina, w której to ojciec samotnie wychowuje trzyletniego syna, na co dzień bardzo pogodnego chłopca. O właściwe wychowanie dziecka dba również jego babcia, wspierająca syna w codziennych obowiązkach. Jak się okazało, głównymi potrzebami rodziny były środki czystości, żywność o długim terminie ważności, ubranie oraz obuwie zimowe.

Dzięki zaangażowaniu policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku udało się zapewnić wszystkie potrzeby zgłoszone przez rodzinę oraz obdarować ich upominkami.

W trakcie finału akcji, policjanci w towarzystwie wolontariusza przekazali rodzinie prezenty, które oczywiście sprawiły im wiele radości, a nawet wzruszeń.