BIAŁOSTOCCY POLICJANCI ZATRZYMALI DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BIAŁOSTOCCY POLICJANCI ZATRZYMALI DWÓCH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Data publikacji 11.12.2017

Policjanci z Białegostoku zatrzymali w weekend dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich poruszał się traktorem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w minioną sobotę około godziny 4.30. Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku na ulicy Ogrodowej w Dobrzyniewie Dużym zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Od 29-letniego kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że mieszkaniec gminy Dobrzyniewo Duże nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Do wyeliminowania z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcy doszło tego samego dnia około godziny 15.00 w miejscowości Saniki. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli kierującego traktorem. Od 47-latka mundurowi wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Tykocin miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu jego danych w systemach policyjnych okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Apelują również o rozsądek, zachowanie ostrożności oraz o ograniczone zaufanie względem innych użytkowników dróg.