UWAGA NA KIESZONKOWCÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA NA KIESZONKOWCÓW

Data publikacji 15.12.2017

Często zabiegani, zamyśleni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na autobus, natomiast jak już nim jedziemy to patrzymy w okno nie widząc, co tak naprawdę dzieje się wokół nas. Takie sytuacje, to doskonała okazja dla złodziei, którzy wykorzystując naszą nieuwagę, dokonują kradzieży czy to naszego portfela, czy też dokumentów.

Często zabiegani, zamyśleni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na autobus, natomiast jak już nim jedziemy to patrzymy w okno nie widząc, co tak naprawdę dzieje się wokół nas. Takie sytuacje, to doskonała okazja dla złodziei, którzy wykorzystując naszą nieuwagę, dokonują kradzieży czy  to naszego portfela, czy też dokumentów. Tak też było w minioną środę, kiedy to ofiarą złodzieja stała się 41-latka. W autobusie komunikacji miejskiej sprawca wykorzystując jej nieuwagę, a także fakt, że miała ona otwartą torebkę, ukradł kobiecie portfel wraz z dokumentami.

Policjanci przypominają:

  • w miejscach niebezpiecznych trzymaj swoją torebkę, saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie;
  • nie trzymaj pieniędzy w jednym miejscu;
  • nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb.
  • klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem;
  • jeśli masz przy sobie większą ilość pieniędzy - unikaj zatłoczonych autobusów.

Jeśli niestety stałeś się ofiarą kieszonkowca:

  • natychmiast zawiadom Policję i zachowując spokój, przekaż informacje dotyczące zdarzenia.