Świąteczne ubieranie choinki - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczne ubieranie choinki

Data publikacji 19.12.2017

Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki świątecznej. Wczoraj policjantka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, wspólnie z mundurowymi z Żandarmerii Wojskowej, pomagali ubierać choinkę w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Białymstoku. Był to też dobry moment do przypomnienia maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Obecnie bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie. Dzięki udekorowanemu drzewku nasz dom nabiera świątecznej magii. Pomimo iż tradycja ubierania choinki przeobraziła się na przestrzeni lat, to niezmiennie pozostaje ona symbolem światła, nadziei i życia. Ubieramy je tuż przed wigilią i przystrajamy różnego rodzaju ozdobami, od wymyślnych łańcuchów i bombek, po proste cukierki. To pod bożonarodzeniową choinką umieszczamy prezenty dla naszych najbliższych.

Do pomocy przy ubieraniu choinki, najmłodsi z Przedszkola Samorządowego Nr 2 „Pod Słonkiem” w Białymstoku, zaprosili przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Żandarmerii Wojskowej. Funkcjonariusze wspólnie z dziećmi zawieszali bombki, lampki, dzwonki i aniołki, a na koniec drzewko zostało owinięte srebrnym łańcuchem. Wizyta była również dobrym momentem do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oprócz drobnych upominków każdy przedszkolak otrzymał także elementy odblaskowe, aby być dobrze widocznym po zmroku.

Ładowanie odtwarzacza...