Policjanci w trosce o bezdomnych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w trosce o bezdomnych

Data publikacji 18.01.2018

Białostoccy policjanci wspólnie z Grupą Ratowniczą Nadzieja w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych na terenie naszego miasta. Wszystko po to by nieść pomoc szczególnie osobom bezdomnym, ponieważ to właśnie ta grupa jest w okresie jesienno – zimowym najbardziej narażona na niskie temperatury i związane z nimi wychłodzenie organizmu.

Wczoraj mundurowi z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego wspólnie z Grupą Ratowniczą Nadzieja, w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”, kontrolowali miejsc przebywania osób bezdomnych. Łącznie skontrolowali 31 takich miejsc. Policjanci podczas akcji, oprócz reagowania na przypadki zagrożenia zdrowia i życia, udzielali także informacji o miejscach, gdzie takie osoby mogą otrzymać pomoc, schronić się przed zimnem i zjeść ciepły posiłek. Jedna z zastanych osób, ze względu na stan nietrzeźwości, została odwieziona do izby wytrzeźwień. Tego typu działania, ukierunkowane na pomoc osobom bezdomnym i nieporadnym życiowo, będą kontynuowane przez cały okres zimowy.

Apelujemy! „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 (komórkowy 112).