Bezpieczne ferie z białostockimi policjantami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z białostockimi policjantami

Data publikacji 24.01.2018

W miniony poniedziałek w województwie podlaskim rozpoczęły się ferie zimowe. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji odwiedzają białostockie szkoły i przedszkola, by uświadomić dzieciom jak bezpiecznie spędzić wolny od nauki czas.

Już w minionym tygodniu białostoccy mundurowi rozpoczęli działania profilaktyczne pn. „Bezpieczne ferie”. Będą je kontynuować przez najbliższe dwa tygodnie. W ramach takich spotkań w szkołach i przedszkolach policjanci edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, który jest dla dzieci czasem relaksu i zabawy. Mundurowi mówią milusińskim o zagrożeniach na jakie są narażone bawiąc się na podwórku bez opieki osoby dorosłej. Przestrzegają również dzieci przed kontaktami z osobami dla nich obcymi. Poruszają także temat respektowania zasad gwarantujących to, że zabawy na śniegu będą dla dzieci wspaniałe i bezpieczne. Spotkania tego typu są również doskonałą okazją by po raz kolejny przypomnieć najmłodszym o obowiązku noszenia elementów bezpieczeństwa, czyli odblasków.

Także w minioną sobotę mundurowi z Wydziału Prewencji białostockiej komendy miejskiej Policji wspólnie z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei w ramach działań „Bezpieczne ferie” na terenie dworca PKP przeprowadzili działania, podczas których edukowali podróżnych na temat bezpieczeństwa związanego z zimowym wypoczynkiem. Poruszali tematy dotyczące bezpieczeństwa na dworcach, przejazdach kolejowych, czy też podczas szusów na stokach, a wszystko po to by zimowy wypoczynek upłynął urlopowiczom spokojnie i bezpiecznie.