DZIAŁANIA "BEZ DOMU, ALE NIE BEZ POMOCY" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIAŁANIA "BEZ DOMU, ALE NIE BEZ POMOCY"

Data publikacji 28.02.2018

Białostoccy policjanci, brali udział we wzmożonych działaniach "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Mundurowi kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Na terenie województwa podlaskiego prowadzone były wzmożone działania pod nazwą "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Utrzymująca się od kilku dni mroźna aura, to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, czy też samotnie zamieszkujących. Dlatego też mundurowi zintensyfikowali działania polegające na sprawdzaniu miejsc, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Policjanci w okresie jesienno- zimowym kontrolują pustostany czy też odwiedzają ogródki działkowe. Sprawdzają również klatki schodowe i piwnice, a także miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadku napotkania osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze natychmiast reagują. Jednocześnie informują osoby o dostępnych formach pomocy. W zintensyfikowanych działaniach w trosce o osoby narażone na wychłodzenie biorą udział zarówno mundurowi Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego jak i białostockich oraz terenowych komisariatów Policji.  

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni"