Młodzi bohaterzy z Supraśla - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzi bohaterzy z Supraśla

Data publikacji 05.03.2018

W miniony piątek w Urzędzie Miejskim w Supraślu odbyła się uroczystość uhonorowania trójki bohaterskich dzieci. 11-latkowie spłoszyli złodzieja, który napadł na starsza kobietę. Pomimo młodego wieku młodzi ludzie wykazali się wyjątkowo dorosłą postawą, godną do naśladowania przez każdego obywatela.

W miniony piątek Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Wojciech Macutkiewicz wspólnie z Burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim uroczyście podziękowali trójce 11-latków. Młodzi bohaterowie widząc napad na kobietę spłoszyli złodzieja i o wszystkim powiadomili Policję.

Do zdarzenia doszło w styczniu około godziny 16:00. Do idącej z wizyty lekarskiej 79-latki podbiegł mężczyzna i wyrwał starszej kobiecie torebkę. Całą sytuację widziała trójka 11-latków- dwie dziewczynki i chłopiec. Młodzież nie pozostał obojętna na krzyk o pomoc. Wszyscy od razu ruszyli za złodziejem, który spłoszony zaczął uciekać klucząc uliczkami. W między czasie młodzi ludzie zaalarmowali o wszystkim Policję, która teraz prowadzi czynności w tej sprawie. Okazało się, że spłoszony złodziej wyrzucił swój łup kilka ulic dalej. Torebka wraz z jej zawartością wróciła do prawowitej właścicielki.