Promocja zawodu Policjanta w białostockich szkołach - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu Policjanta w białostockich szkołach

Data publikacji 09.03.2018

Przedstawiciele białostockiej Policji spotkali się w minionych dniach z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Mundurowi przygotowali stoisko informacyjne podczas Giełdy Pracy w Zespole Szkół Mechanicznych, a także przeprowadzili zajęcia z klasą mundurową XIV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na pytania uczniów oraz udzielali im informacji i porad na temat procesu rekrutacji do służby w Policji.

Policjanci z Wydziału Prezydialnego, Kadr i Doskonalenia Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku systematycznie spotykają się z uczniami białostockich szkół, aby przybliżyć im specyfikę policyjnego zawodu.

W minioną środę funkcjonariusze z „kadr” oraz Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w Giełdzie Pracy w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Broniewskiego w Białymstoku. W przygotowanym punkcie informacyjnym policjanci udzielali wszystkim zainteresowanym uczniom informacji na temat służby w Policji, a szczególnie na temat przebiegu procesu rekrutacji. Mundurowi omówili także strukturę organizacyjną białostockiej jednostki oraz główne zagadnienia, jakimi zajmują się poszczególne policyjne wydziały.

Wczoraj natomiast funkcjonariusze białostockiej komendy udali się do XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku. Na sali gimnastycznej  przeprowadzili z uczniami klasy mundurowej zajęcia z technik obezwładniających i samoobrony, a także ćwiczyli elementy musztry policyjnej w postaci składania meldunku.

Podobne działania zachęcające młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji będą systematycznie realizowane na terenie całego powiatu.