Promocja zawodu policjanta wśród białostockiej młodzieży - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu policjanta wśród białostockiej młodzieży

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci spotkali się z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Funkcjonariusze opowiedzieli zebranej młodzieży o tajnikach swojej służby. Podczas spotkania promowali zawód policjanta oraz zapoznawali zebranych z zasadami rekrutacji.

Białostoccy policjanci systematycznie spotykają się z młodzymi mieszkańcami miasta promując zawód policjanta. Tak też było w miniony czwartek, kiedy to dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Białymstoku odwiedzili uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku. W spotkaniu, w którym wzięło udział blisko 300 osób mudnurowi przedstawili wszelkie aspekty zwiazane ze służbą w Policji oraz poinformowali zebranych o kwestiach formalnych przyjęcia do służby.

Dzisiaj natomiast funkcjonariusze z Wydziału Prezydialnego, Kadr i Doskonalenia Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z maturzystami w Zespole Szkół Mechanicznych przy ulicy Broniewskiego w Białymstoku. Mundurowi z „kadr“ i „drogówki“ omówili z uczniami, jakie trzeba spełniać wymagania, aby zostać Policjantem, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a  także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz jego poszczególne etapy.

W trakcie obu spotkań padło wiele pytań ze strony białostockich uczniów, na które mundurowi z chęcią odpowiadali.