Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aplikacja Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa podczas podróży

Data publikacji 13.03.2018

Białostoccy policjanci odwiedzili podróżnych na białostockich dworcach. Przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas podróży oraz o możliwości skorzystania z aplikacji Moja Komenda, czy z interaktywnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w minioną niedzielę, edukowali podróżnych na Dworcu PKP i PKS w Białymstoku na tematy związane z bezpieczeństwem. Napotkanym osobom przypominali również o interaktywnym narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy aplikacja Moja Komenda. Mundurowi zachęcali do korzystania z tych aplikacji także podczas podróży czy odpoczynku. Poruszali również temat programu "Dzielnicowy bliżej nas" przypominając o tym, iż dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu i każdy może go prosić o pomoc czy poradę.

Przypominamy, że KMZB służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 997 i 112.