Kolejny uratowany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny uratowany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 15.03.2018

Nocne temperatury poniżej zera, to trudne warunki pogodowe szczególnie niebezpieczne dla osób, które nie mają odpowiedniego schronienia. Po raz kolejny zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa uratowało życie człowiekowi. Pamiętajmy nie bądźmy obojętni, każdy nasz sygnał może uratować czyjeś życie!

Panujące na zewnątrz niskie temperatury sprawiają, iż wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie także dotyczy osób będących pod wpływem alkoholu. Policja bezustannie apeluje o to, by nikt nie był obojętny w sytuacji, gdy widzi, że ktoś jest narażony na wychłodzenie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem nadającym się do zaalarmowania Policji o takim zagrożeniu. Właśnie dzięki naniesionym na KMZB  zagrożeniom osoba bezdomna, która przebywała w stworzonym z kocy i kija "koczowisku"  w lasku przy ul. Upalnej w Białymstoku została przez dzielnicowego z białostockiej "trójki" przewieziona do ogrzewalni.

W katalogu dostępnych zagrożeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Szczególnie ważne jest przekazywanie Policji, straży miejskiej czy innym służbom informacji o takich osobach w obecnym momencie, kiedy to temperatura na zewnątrz jest poniżej zera, a prognozy pogody na kolejne dni nie przynoszą nadziei na ocieplenie.

Powyższe informacje można przekazać dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997, jak też z wykorzystaniem aplikacji Moja Komenda czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.