LUNA ZATRZYMAŁA SPRAWCĘ KRADZIEŻY - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

LUNA ZATRZYMAŁA SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Luna doprowadziła do podejrzanego o kradzież pieniędzy oraz portfela z dokumentami. Okazał się nim mężczyzna, który remontował budynek mieszczący się na tej samej posesji, na której doszło do kradzieży. 38-latek usłyszał zarzut. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Luna - policyjny pies podjęła trop i doprowadziła do podejrzanego o kradzież pieniędzy oraz portfela z dokumentami. Do zdarzenia doszło w miniony piątek, na terenie jednej z firm mieszczących się na osiedlu Kawaleryjskim. Z informacji przekazanej dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wynikało, że nieznany sprawca, z odzieży znajdującej się w szafce pracowniczej, ukradł portfel z dokumentami oraz pieniądze w kwocie 950 złotych. Na miejsce zdarzenia bezzwłocznie został wysłany mundurowy z Wydziału Patrolwo-Interwencyjnego wraz z psem służbowym. Luna natychmiast podjęła trop. Najpierw odnalazła w kontenerze na śmieci skradziony portfel, a następnie doprowadziła policjanta do podejrzanego o kradzież. Okazał się nim mężczyzna wykonujący prace remontowe przy jednym z budynków.

Pies policyjny doprowadził do podejrzanego o kradzież mimo, że ten wyrzucił portfel, a także zmienił obuwie. Czworonóg bezbłędnie wskazał sprawcę. Zaskoczony 38-latek przyznał się do kradzieży portfela. Już usłyszał zarzut. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.