Białostoccy policjanci na rowerach - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci na rowerach

Data publikacji 17.04.2018

Policjanci z białostockiej drogówki wspólnie z mundurowymi z patrolówki, jak co roku w okresie wiosenno- letnim, pełnią służbę również i na rowerach. Funkcjonariusze na jednośladach bywają w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców, czuwając nad ich bezpieczeństwem.

Ładna pogoda sprzyja nie tylko spacerom, ale zachęca również do wsiadania na rowery. Dlatego również i białostoccy policjanci rozpoczęli patrolowanie miasta na rowerach. W minioną niedzielę takie patrole można było spotkać w Białymstoku. Było to w ramach wspólnych działań Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego oraz białostockiej drogówki. i tak będzie przez cały sezon wiosenno-letni. MundurowI na rowerach dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany. Policjantów na jednośladach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Białegostoku jak Park Planty, czy ulica Lipowa. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych. Służbę patrolową na jednośladach pełnią przede wszystkim funkcjonariusze miejskiej patrolówki, którzy w dwuosobowym składzie będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta.

Wszystkim cyklistom przypominamy o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Często na ścieżkach można spotkać tłumy rowerzystów i dlatego bardzo pożądaną cechą jest tu uprzejmość i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że ścieżkami jeżdżą też dzieci, które bezwzględnie powinny być wyposażone w kaski.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu przez jezdnię i stosowaniu zasady ograniczonego zaufania nawet, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych.