Mundurowi z Michałowa wzięli udział w odnawianiu lasu po huraganie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi z Michałowa wzięli udział w odnawianiu lasu po huraganie

Data publikacji 20.04.2018

W miniona środę mundurowi z Michałowa wzięli udział w corocznej akcji sadzenia lasu w Nadleśnictwie Żednia. Tym razem sadzenie odbyło się pod hasłem „ODNAWIAMY LAS PO HURAGANIE”. Akcja zorganizowana została w leśnictwie Kokotowo, na jednej z najbardziej uszkodzonych przez huragan powierzchni.

W minioną środę mundurowi z Michałowa wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Żednia oraz przedstawicielami lokalnych instytucji i urzędów wzięli udział w corocznej akcji sadzenia lasu. Tym razem sadzenie odbyło się pod hasłem „ODNAWIAMY LAS PO HURAGANIE”. Akcja zorganizowana została w leśnictwie Kokotowo, na jednej z najbardziej uszkodzonych przez huragan powierzchni.

W ramach akcji posadzono ok.5 tys. drzewek – głównie sosnę. Tegoroczne przedsięwzięcie, zorganizowane w roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zakończyło się przy pomniku Powstańców Styczniowych. Uczestnicy wydarzenia oddali hołd Poległym w walce o wolność Powstańcom składając wiązankę i zapalając znicze w historycznym miejscu związanym z wydarzeniami z 1863r.