DEBATA SPOŁECZNA W MIEJSCOWOŚCI KRUSZEWO - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DEBATA SPOŁECZNA W MIEJSCOWOŚCI KRUSZEWO

Data publikacji 27.04.2018

W miejscowości Kruszewo odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z Posterunku Policji w Choroszczy. Mundurowi prelegenci podczas spotkania rozmawiali z mieszkańcami na temat poprawy bezpieczeństwa. Omówione zostało funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów. Zebrani mogli ponadto dowiedzieć się m.in. o programie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Środowe spotkanie w Szkole Podstawowej w Kruszewie z mieszkańcami miało na celu nie tylko omówienie funkcjonowania nowych narzędzi Policji, lecz również zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Mundurowi omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym, które zagrożenia są najczęściej zgłaszane w gminie Choroszcz za pośrednictwem tego narzędzia. Zgromadzonym przedstawiono również założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także wskazano na łatwy sposób skontaktowania się z tymi policjantami dzięki aplikacji „Moja Komenda”. W dalszej kolejności funkcjonariusze zapoznali uczestników debaty z głównymi obszarami działalności profilaktycznej tutejszej jednostki. Głównym punktem spotkania była dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali  wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie gminy Choroszcz.