BIAŁOSTOCCY POLICJANCI ZATRZYMALI 10 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BIAŁOSTOCCY POLICJANCI ZATRZYMALI 10 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Białostoccy policjanci zatrzymali w miniony weekend dziecięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni kierowca volvo, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei 29-latek zniszczył słup oświetleniowy na ulicy Elewatorskiej mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Białostoccy mundurowi, w miniony weekend, zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej wczoraj, na ulicy Ciołkowskiego. Mężczyzna jechał volvo mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało kierowca ten nie posiadał również prawa jazdy, gdyż stracił je właśnie za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Z kolei 29-latek, jadąc wczoraj seatem ulicą Elewatorską, tuż przed godziną 2.00 w nocy, zniszczył słup oświetleniowy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ten miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z ruchu drogowego został również wyeliminowany 43-letni kierowca volvo, któremu tuż przed godziną 20.00 mundurowi z patrolówki zabrali kluczyki od samochodu. Zdarzenie to miało miejsce na parkingu przy ul. Mazowieckiej. Tym razem mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dziewięciu nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek na drodze, a także o ograniczone zaufanie względem innych użytkowników dróg.