Sobota z białostockimi mundurowymi pod nazwą - "Odblaskowo - Kolorowo" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sobota z białostockimi mundurowymi pod nazwą - "Odblaskowo - Kolorowo"

Data publikacji 14.05.2018

W minioną sobotę na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku odbyły się zajęcia pod nazwą „ Odblaskowo – Kolorowo” uczestniczyły w nich dzieci z Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Policjanci z białostockiej drogówki wykorzystują każdą okazję do tego, by edukować najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W minioną sobotę na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku odbyły się zajęcia pod nazwą „ Odblaskowo – Kolorowo” uczestniczyły w nich dzieci z Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Zajęcia zostały przygotowane we współpracy z mundurowymi z białostockiej drogówki,a także z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Białymstoku, oraz PCK. Głównym celem tego profilaktycznego przedsięwzięcia było kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw i reakcji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Forma zajęć udowodniła, że najlepszym sposobem na pozyskiwanie wiedzy i umiejętności jest dobra zabawa. Dzieci podzielone na zespoły brały udział tematycznych rozmowach z przedstawicielami poszczególnych partnerów projektu. Najmłodsi mieli możliwość poszerzenia wiadomości chociażby z zakresu pomocy przedmedycznej, czy też bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego. Wśród uczniów dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pojazdów służbowych będących na wyposażeniu Policji.

W tym samym dniu na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku odbył się Konkurs o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku „Instruktor Podlasia 2018” którego celem było wyłonienie najlepszego instruktora, a także integracja środowiska szkoleniowego, instruktorów i wykładowców oraz działaczy zajmujących się szkoleniem kierowców na naszym regionie.