KMZB- kolejne potwierdzone "kliknięcie" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMZB- kolejne potwierdzone "kliknięcie"

Data publikacji 21.05.2018

Białostoccy policjanci systematycznie eliminują zagrożenia naniesione z Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takim "kliknięciom" na Mapie mundurowi uzyskują wiedzę i reagują na zgłoszone zagrożenia. W miniony piątek mundurowi zareagowali na zgłoszenie związane z demoralizacją nieletnich.

Dzięki zgłoszeniom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa białostoccy policjanci uzyskują wiedzę dotyczącą zjawisk nieakceptowalnych społecznie. Każde "klikniecie" mundurowi wnikliwie sprawdzają, a potwierdzone eliminują. W miony piątek właśnie dzięki zgłoszeniu na KMZB mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uzyskali wiedzę na temat demoralizacji nieletnich , do której dochodzi na ulicy osiedlu Bacieczki. Funkcjonariusze sprawdzając naniesione zagrożenie potwierdzili fakt grupowania się młodzieży w altanie usytuowanej przy jednym z bloków oraz możliwości ewentualnej demoralizacji przebywających tam młodych ludzi. Mundurowi tylko jednego popołudnia napotkali we wskazanym na KMZB miejscu 10 osób. Miejsce to będzie systematycznie sprawdzane przez funkcjonariuszy.

To kolejny przykład, który pokazuje, że poprzez zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można, dzięki "kliknięciu", pomóc innej osobie. Białostoccy policjanci zachęcają do korzystania z tej aplikacji. To dzięki informowaniu przez społeczność lokalną mundurowi mogą na bieżąco reagować i eliminować kolejne zagrożenia.