"Bezpieczny weekend- Boże Ciało"- podsumowanie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny weekend- Boże Ciało"- podsumowanie

Data publikacji 04.06.2018

Od środy do niedzieli białostoccy policjanci prowadzili wzmożone działania „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. Akcja ta prowadzona była głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Za nami kolejny długi weekend. Dla wielu z nas był to czas wypoczynku, a dla policjantów wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego już w środę funkcjonariusze (30.05.18) rozpoczęli działania ”Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”, które trwały do niedzieli (3.06.18). Akcja ta miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Każdy długi weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów oraz niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach mogliśmy spotkać większą ilość patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawili się także mundurowi na motocyklach.

Policjanci jak zawsze podczas kontroli reagowali na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Mundurowi eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także, czy osoby podróżujące autem korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia.

Mundurowi nie zapomnieli również o pieszych. Zwracali szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Podczas „Długiego Weekendu - Boże Ciało”, który trwał od środy do niedzieli (30.05.18 do 3.06.18) na drogach powiatu białostockiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Funkcjonariusze odnotowali również 70 kolizji. W działania było zaangażowanych łącznie 222 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego białostockiej komendy miejskiej Policji.