7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom z udziałem policjantów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom z udziałem policjantów

Data publikacji 07.06.2018

Najpiękniejsze baśnie, bajki i legendy słuchają najmłodsi podczas 7 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom, w którym biorą udział policjanci na czele z szefem białostockiej komendy miejskiej Policji

7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Regionalny Oddział w Białymstoku i Szkoła Podstawowa Nr 19 w Białymstoku. Głównymi założeniami tej imprezy jest promowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na wartości przekazywane podczas czytania i upowszechnienie twórczości pisarskiej lokalnych autorów.

W tym roku, jak i w latach ubiegłych, w akcję tą aktywnie włączyli się mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Dziś inspektor Wojciech Macutkiewicz, szef białostockich policjantów, odwiedził milusińskich z Przedszkola nr 26 Samorządowego Integracyjnego w Białymstoku. Przeczytał maluchom bajkę o zebrze. Po skończonej lekturze wolontariuszki z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku odegrały natomiast bajkową scenę specjalnie dla przedszkolaków. Na zakończenie milusińscy ciekawi pracy policjanta, zadawali mnóstwo pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkania czytelnicze z dziećmi w białostockich szkołach podstawowych i przedszkolach potrwają do końca tygodnia.  W przedsięwzięciu tym będą wspomagały mundurowych wolontariuszki z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku . Najmłodszych czeka również wiele atrakcji, a także imprez z udziałem zaproszonych gości, w tym również mundurowych z Białegostoku.