Mundurowi czytali dzieciom - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi czytali dzieciom

Data publikacji 11.06.2018

Policjanci, w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, odwiedzili w minionym tygodniu dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Inauguracja 7 Białostockiego Tygodnia czytania Dzieciom z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Kolejny już raz fragmenty najpiękniejszych baśni, podań i legend najmłodszym mieszkańcom regionu czytali także białostoccy policjanci. Założenia akcji, to przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród młodego pokolenia, zwrócenie uwagi na wartości przekazywane podczas czytania, a także upowszechnianie twórczości pisarskiej lokalnych autorów.

Przez cały ubiegły tydzień policjanci systematycznie odwiedzali szkoły w całym powiecie, gdzie czytali najmłodszym fragmenty ciekawych lektur. W miniony wtorek mundurowi z Choroszczy odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poświętnem. W czwartek policjanci z Posterunku w Czarnej Białostockiej czytali najmłodszym z Szkoły Podstawowej nr 1. Natomiast dzień później funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Białymstoku gościli w Szkole Podstawowej nr 51 w Białymstoku. Policjanci czytali dzieciom bajki oraz odpowiadali na zadawane przez nich pytania, w  tym także dotyczące służby w policyjnej formacji. Maluchy okazały się zdyscyplinowanymi słuchaczami oraz wykazały się dużą wiedzą z zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

Ogólnopolskie Tygodnie czytania Dzieciom organizowane są od 2001 roku przez fundację Cała Polska czyta Dzieciom. Ich zadaniem jest przypomnieć dorosłym – nauczycielom, rodzicom, wychowawcom, że głośne czytanie dziecku jest najprostszym sposobem wychowania mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka, a dzieciom pokazać, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem spędzania czasu. Inauguracji towarzyszyła specjalna piosenka, którą uczestnicy akcji zaśpiewali wspólnie z dziećmi.