Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolna Konferencja Prasowa pn. „Bezpieczeństwo i Internecie. Jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych” z udziałem białostockich policjantów

Data publikacji 12.06.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wzięli udział w Szkolnej Konferencji Prasowej pn. „Bezpieczeństwo i Internecie. Jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych”. Wydarzenie odbyło się Szkole Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku.

Dziś, mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wzięli udział w Szkolnej Konferencji Prasowej pn. „Bezpieczeństwo i Internecie. Jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych”. Spotkania zorganizowane zostały w Szkole Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania zadane przez młodzież dotyczące charakterystyki cyberprzestrzeni, zjawiska cyberprzemocy oraz cyberbullyingu. Poruszone zostały też kwestie dotyczące form cyberprzemocy i tego w jaki sposób się przed nimi bronić. Funkcjonariusze podczas spotkania przybliżyli uczestnikom zjawiska związane z cyberprzemocą tj. „grooming” i „stalking. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób odpowiedzialnie korzystać z Internetu oraz jakie zasady bezpieczeństwa powinny być przestrzegane podczas używania mediów społecznych. W spotkaniu z mundurowymi wzięło udział około 150 uczniów z klas V – VII oraz klas gimnazjalnych.