WEEKENDOWE AKCJE RATOWNICZE NA SIEMIANÓWCE - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WEEKENDOWE AKCJE RATOWNICZE NA SIEMIANÓWCE

Data publikacji 25.06.2018

Białostoccy policjanci z patrolu wodnego, tylko w miniony weekend, dwukrotnie pomogli osobom, których łódki uległy awarii na zalewie Siemianówka. Mężczyźni zostali bezpiecznie przetransportowani do brzegu.

Białostoccy policjanci pełniący służbę nad zalewem Siemianówka, w miniony piątek, zostali zaalarmowani o mężczyźnie znajdującym się na pontonie, którego fale i silny wiatr znosiły na środek zalewu. Mężczyzna z uwagi na awarię silnika nie był w stanie dopłynąć do brzegu i obawiał się, że jego ponton zostanie wywrócony przez coraz większe fale. Mundurowi natychmiast ruszyli mu z pomocą i bezpiecznie przetransportowali mężczyznę do brzegu.

Wczoraj białostoccy policjanci, po raz kolejny interweniowali na siemianowskim zalewie. Tym razem, w rejonie miejscowości Budy, mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy znajdując się około 400 metrów od linii brzegowej mieli problem z dopłynięciem do brzegu. Również i w tym przypadku w łódce zawiódł silnik.

Dzięki czujności i natychmiastowym interwencjom białostockich mundurowych z patrolów wodnych, tylko w miniony weekend, dwukrotnie udało się zażegnać niebezpieczeństwo nad zalewem „Siemianówka”.