II URODZINY "KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZENSTWA" ZA NAMI - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II URODZINY "KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZENSTWA" ZA NAMI

Data publikacji 09.07.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali działania z okazji II urodzin Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przez dwa lata funkcjonowania odnotowano ponad 17 tysięcy zgłoszeń na terenie powiatu białostockiego. W Parku Planty na mieszkańców stolicy Podlasia czekały liczne atrakcje na stoisku policyjnym i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

1 lipca 2016 roku na terenie garnizonów podlaskiego, pomorskiego i stołecznego ruszył program pilotażowy „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Jest to narzędzie stworzone dla mieszkańców z myślą o poprawie ich bezpieczeństwa. Służy także współpracy na linii policja – obywatele. Każdy może za pomocą Mapy w szybki, prosty i anonimowy sposób zaznaczyć miejsce wymagające kontroli funkcjonariuszy. Zgłoszone punkty są przez mundurowych weryfikowane, a potwierdzone są przez nich eliminowane.

 By uczcić II Urodziny Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali w minioną sobotę w Parku Planty stoisko profilaktyczne z licznymi atrakcjami dla mieszkańców stolicy Podlasia. W działaniach udział wzięli także pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – centrum powiadamiania ratunkowego. Celem przedsięwzięcia była promocja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz numeru alarmowego 112. Zarówno najmłodsi jak i starsi mieszkańcy Białegostoku mogli wziąć udział w quizach dotyczących bezpieczeństwa, za które mundurowi przewidzieli drobne upominki. Odwiedzenie stoiska było doskonałą okazją do tego, by porozmawiać z mundurowymi i otrzymać ulotki edukacyjno –informacyjne dotyczące m.in. bezpieczeństwa w okresie letnim jak też bezpieczeństwa na drodze.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego powiatu. W ciągu dwóch lat funkcjonowania Mapy policjanci otrzymali od obywateli ponad 17 tysięcy zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia na bieżąco.

Mundurowi cały czas zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak pokazuje analiza danych Policji aplikacja – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bezpośrednio przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu.