Prowadzili po alkoholu – zostali zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadzili po alkoholu – zostali zatrzymani

Data publikacji 12.07.2018

Białostoccy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca forda, który mając ponad 3,5 promila jechał ulicami Białegostoku. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych po godzinie 11.00. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, na ulicy Sienkiewicza w Choroszczy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dostawczym fordem. Od 42-latka czuć było silną woń alkoholu. Jak się okazało mieszkaniec Łap miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci wyeliminowali z ruchu w Białymstoku. Dyżurny białostockiej komendy Policji, przed godziną 19.00 otrzymał informację, że prawdopodobnie pijany kierowca jedzie w kierunku ulicy Bema. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, na ulicy Pogodnej, zauważyli opisanego forda, którego natychmiast zatrzymali do kontroli drogowej. Podejrzenia osoby zgłaszającej okazały się słuszne. Badanie alkomatem 52-latka wykazało, że miał on ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego stracił prawo jazdy.

Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.