Kolejna wizyta mundurowych na półkoloniach - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna wizyta mundurowych na półkoloniach

Data publikacji 19.07.2018

Policjanci z IV Komisariatu cyklicznie spotykają się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach zorganizowanych na terenie miasta. Mundurowi rozmawiają o bezpieczeństwie w czasie wakacji promując tym samym wojewódzki program edukacyjny „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. W tym okresie szczególnie należy rozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego. Podczas tegorocznych wakacji przyświeca nam hasło „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”. To tytuł inicjatywy w ramach której organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

Policjanci z Komisariatu IV w czasie wakacji organizują spotkania z najmłodszymi. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni wzięli udział kilku spotkaniach z uczestnikami półkolonii w Białymstoku, między innymi w Szkole Podstawowej nr 34, Prywatnej Szkole Podstawowej „Akademia Językowa”, a także Szkole Podstawowej Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. W czasie spotkań funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady panujące podczas letnich kąpieli na różnego rodzaju kąpieliskach, omówili również zasady panujące podczas górskich wędrówek i przejażdżek rowerowych. „Milusińscy” mieli okazję do utrwalenia sobie numerów alarmowych jak też zasad, których muszą przestrzegać jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego czyli „piesi”. Miały także świetną okazję przećwiczyć pozycję „żółwia” jako sposób ochrony podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia. Mundurowi przypomnieli o zasadach i konkursie pod tytułem „Zostań Dzielnicowym Frankiem”. Dzieci miały wiele pytań i wykazały duże zainteresowanie wizytą dzielnicowego. Na koniec spotkania  przekazano dzieciom odblaski.