Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIĘKI "KLIKNIĘCIU" NA KMZB MUNDUROWI PO RAZ KOLEJNY POMOGLI MĘŻCZYŹNIE

Data publikacji 13.09.2018

Białostoccy policjanci systematycznie eliminują zagrożenia naniesione z Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takim "kliknięciom" na Mapie mundurowi uzyskują wiedzę i reagują na zgłoszone zagrożenia. Dziś mundurowi z "jedynki" zareagowali na zgłoszenie dotyczące żebractwa.

Dzięki zgłoszeniom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa białostoccy policjanci uzyskują wiedzę dotyczącą zjawisk nieakceptowalnych społecznie. Każde "klikniecie" mundurowi wnikliwie sprawdzają, a potwierdzone eliminują. Wczoraj właśnie dzięki zgłoszeniu na kmzb mundurowi z Komisariatu Policji I w Białymstoku uzyskali wiedzę na temat mężczyzny proszącego o datki na osiedlu Bema. Dzielnicowy, który wskazane miejsce zawarte miał również w palnie priorytetowym, zareagował  błyskawicznie. Pojechał we wskazany rejon, gdzie potwierdził, że przy jednym z budynków na osiedlu Bema siedzi mężczyzna, który prosi przechodniów o pieniądze. Okazało się, że osoba ta jest bezdomna. Funkcjonariusz zareagował natychmiast. Uzgodnił z mężczyzną, że przetransportuje go do noclegowni, gdzie otrzyma on schronienie i posiłek. Policjant korzystając z okazji poinformował także mężczyznę o instytucjach, do których może zwrócić się o pomoc, oraz o rodzaju oferowanej pomocy.

To kolejny przykład, który pokazuje, że poprzez zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można, dzięki "kliknięciu", pomóc innej osobie. Białostoccy policjanci zachęcają do korzystania z tej aplikacji. To dzięki informowaniu przez społeczność lokalną mundurowi mogą na bieżąco reagować i eliminować kolejne zagrożenia.