KMZB- kolejne potwierdzone "kliknięcie" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMZB- kolejne potwierdzone "kliknięcie"

Data publikacji 08.10.2018

Białostoccy policjanci systematycznie eliminują zagrożenia naniesione z Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takim "kliknięciom" na Mapie mundurowi uzyskują wiedzę i reagują na zgłoszone zagrożenia. W pierwszym dniu października mundurowi zareagowali na zgłoszenie związane z demoralizacją nieletnich.

Dzięki zgłoszeniom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa białostoccy policjanci uzyskują wiedzę dotyczącą zjawisk nieakceptowalnych społecznie. Każde "klikniecie" mundurowi wnikliwie sprawdzają, a potwierdzone eliminują. Pierwszego dnia października, dzięki zgłoszeniu na kmzb,  mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uzyskali wiedzę na temat nieletnich palących papierosy w pobliżu szkoły na osiedlu Bema. Funkcjonariusze sprawdzając naniesione zagrożenie potwierdzili to zgłoszenie. Miejsce to będzie teraz systematycznie sprawdzane przez mundurowych.

To kolejny przykład, który pokazuje, że poprzez zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można, dzięki "kliknięciu", pomóc innej osobie. Białostoccy policjanci zachęcają do korzystania z tej aplikacji. To dzięki informowaniu przez społeczność lokalną mundurowi mogą na bieżąco reagować i eliminować kolejne zagrożenia.