Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca" z białostockimi mundurowymi

Data publikacji 17.10.2018

16 października przypada "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca". Z tej okazji Fundacja WOŚP wraz z funkcjonariuszami z Wydziału Prezydialnego, Kadr i Doskonalenia Zawodowego KMP w Białymstoku pobiła rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.

16 października, czyli w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, Fundacja WOŚP zorganizowała wspólne bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. W tym roku akcja została przeprowadzona w jednej z białostockich galerii handlowych, w inicjatywę włączyli się funkcjonariusze z Wydziału Prezydialnego, Kadr i Doskonalenia Zawodowego KMP w Białymstoku, a także młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Białymstoku oraz oczywiście wolontariusze WOŚP.

Akcja odbyła się w całej Polsce jednocześnie. Polega na tym, by przez 30 minut jak największa liczba osób prowadziła resuscytację na fantomach. Po tym czasie, wyniki ze wszystkich miast są sumowane. W 2017 roku rekord wyniósł 85 010 tys. osób. W tym roku nieco ponad 105 tys. osób. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.