Trwa akcja "Znicz 2018" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa akcja "Znicz 2018"

Data publikacji 01.11.2018

Od wczoraj trwa ogólnopolska akcja „Znicz 2018”. W tym czasie setki funkcjonariuszy dbają o porządek i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach, oraz pomagają mieszkańcom w dotarciu na groby swoich bliskich. Mundurowi w trosce o pieszych rozdają także elementy odblaskowe.

Wczoraj (31.10.2018 r.) policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach ogólnopolską akcję „Znicz 2018”. W tym czasie setki mundurowych dbają o porządek w rejonach cmentarzy i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach. Funkcjonariusze pomagają również mieszkańcom w dotarciu na groby swoich bliskich nadzorując sytuację drogową w okolicach nekropolii oraz w razie potrzeby kierują tam ruchem, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne. Ponadto policjanci ruchu drogowego wspólnie z młodzieżą klas mundurowych, w ramach akcji „Świeć przykładem” „Podaj dalej”, w trosce o bezpieczeństwo pieszych i dzieci rozdają także elementy odblaskowe. Dzięki tym elementom osoby odwiedzające cmentarze po zmroku będą znacznie lepiej widoczne w światłach samochodowych reflektorów, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

Minionej doby białostoccy policjanci nie odnotowali wypadków drogowych natomiast doszło do 31 kolizji. Mundurowi zatrzymali także 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Wszyscy stracili prawa jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Także wczoraj mundurowi z białostockiej drogówki w miejscowości Juchnowiec Kościelnym zatrzymali do kontroli 26 letniego mieszkańca Białegostoku. Kierowca jechał citroenem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W czasie szczegółowej kontroli ku zdziwieniu policjantów okazało się, że w samochodzie pasy zostały wycięte, a samochód nie miał ważnych badań technicznych od blisko 3 lat. Dodatkowo jechał bez obowiązkowego wyposażenia, czyli gaśnicy i trójkąta bezpieczeństwa. Policjanci widząc usterki natychmiast zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.