W TROSCE O OSOBY BEZDOMNE- NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! DZWOŃ I KLIKAJ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W TROSCE O OSOBY BEZDOMNE- NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! DZWOŃ I KLIKAJ

Data publikacji 22.01.2019

Białostoccy policjanci realizują działania „Nie bądźmy obojętni”. W ramach codziennych patroli, zwłaszcza wtedy gdy temperatura spada poniżej zera, mundurowi nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone zamarznięciem, w tym te zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W okresie zimowym białostoccy policjanci prowadzą działania pn. „NIE bądźmy obojętni”. Każdego dnia zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia, czy też nocować bezdomni. Są to pustostany, altanki działkowe czy klatki schodowe. Odnajdując tam osoby bezdomne, mundurowi proponują pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do ciepłych miejsc, w których osoby mogą zjeść ciepły posiłek i bezpiecznie przespać się. Celem działań jest przede wszystkim zapobieganie przypadkom śmierci z powodu wychłodzenia organizmu.

Białostoccy policjanci przypominają, że o miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne można powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

Funkcjonariusze apelują o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy NIE potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.