ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO BEZ ODBLASKÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEGO BEZ ODBLASKÓW

Data publikacji 04.02.2019

W sobotę wieczorem doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Policyjne ustalenia wskazują, że 46-latek przechodził przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym i nie posiadał elementów odblaskowych.

W minioną sobotę wieczorem, tuż po 19, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został poinformowany o śmiertelnym potrąceniu pieszego. Do wypadku doszło na drodze relacji Białystok- Wysokie Mazowieckie, w pobliżu miejscowości Łupianka Nowa. Wstępne policyjne ustalenia wskazują, że jadący volkswagenem. 37- letni Białostoczanin potrącił śmiertelnie pieszego, który przechodził przez jezdnię, poza terenem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym. Dodatkowo okazało się, że pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Przypominamy wszystkim pieszym, uczestnikom ruchu drogowego, o obowiązku używania elementów odblaskowych, podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. Apelujemy również, żeby dla własnego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe także na terenie zabudowanym. Poprawi to znacznie naszą widoczność i zwiększy prawdopodobieństwo uniknięcia wypadku.