WPADLI PRZEZ DYM - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WPADLI PRZEZ DYM

Data publikacji 05.02.2019

Policyjny pies “Dym” doprowadził białostockich policjantów z "patrolówki" do podejrzanych o usiłowanie włamania do sklepu. Wśród zatrzymanych było m.in. dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat, którzy dodatkowo okazali się poszukiwanymi. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony czwartek, otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie Białegostoku. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z “patrolówki”, w tym przewodnik wraz z psem służbowym o imieniu “Dym”. Policyjny pies natychmiast podjął trop, który doprowadził mundurowych do jednego z mieszkań na osiedlu “Dziesięciny”. W mieszkaniu na pierwszy rzut oka znajdowały się trzy osoby, jednak czujność policjantów doprowadziła do ujawnienia pod łóżkiem czwartego mężczyznę, który w trakcie legitymowania posługiwał się dokumentem należącym do innej osoby. Policjanci ustalili również, że chowający się przed policją nastolatek to 17-letni podopieczny Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, przez który jest poszukiwany. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że wśród mężczyzn jest drugi nieletni poszukiwany również przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

Wstępne straty właściciel sklepu wycenił na kwotę 400 złotych. Dwójka z zatrzymanych noc spędziła w policyjnym areszcie, a nieletni w Policyjnej Izbie Dziecka. Obaj nieletni usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.