DAJMY SIĘ ZOBACZYĆ NA DRODZE - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DAJMY SIĘ ZOBACZYĆ NA DRODZE

Data publikacji 11.02.2019

Miniony piątek, to dzień intensywnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Celem realizowanej cyklicznie akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego białostockiej komendy prowadzili ogólnopolskie działania pod nazwą: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone kontrole miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a w szczególności pieszym. Policyjnym nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. Policjanci przypominali również kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w momencie zbliżania się do przejść dla pieszych.

To właśnie piesi muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ  w okresie zimowym ze względu na warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmrok są mniej widoczni dla kierowców.  

Policjanci systematycznie prowadzą także przedsięwzięcia edukacyjne kierowane do pieszych. Tak też było w  miniony piątek, gdzie  funkcjonariusze ruchu drogowego w jednej z gminnych parafii uświadamiali wszystkim, jak ważne jest noszenie odblasków.

Ładowanie odtwarzacza...