PRZEZ POLICJĘ DO MAŁŻEŃSTWA - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEZ POLICJĘ DO MAŁŻEŃSTWA

Agata i Emil Kalinowscy policyjne małżeństwo od 3 lat. Swoją wspólną policyjną drogę rozpoczęli na kursie podstawowym w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Oboje twierdzą, że połączyła ich pasja do jazdy na rowerze oraz podróże po świecie, które początkowo były jedynie pasją Agaty.

Ona policjantka z 8-letnim stażem, obecnie dzielnicowa III Komisariatu, on również 8 lat służby przewodnik psa służbowego w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Policji w Białymstoku. Swoje pierwsze wspólne kroki stawiali w WSPol w Szczytnie. Zaczęło się od wycieczek rowerowych po regionie Szczytna. Jak twierdzi Agata mąż nie jest typem uwodziciela i sporo musiał się napracować nim zdobył jej serce. Oboje pragnęli zostać funkcjonariuszami policji, ale poza wspólnym zainteresowaniem zawodowym łączy ich pasja związana z rowerami oraz podróżami. Agata jak twierdzi zaraziła Emila swoją pasją, która stała się ich wspólną, co w konsekwencji spowodowało wycieczki po całym świecie. Swoje życie rodzinne po służbie niejednokrotnie spędzają na przygotowaniach do podróży. Odwiedzili już wiele zakątków świata. Na rowerach objechali Kubę, Sri Lankę, Tajlandię czy Kambodżę. W Wietnamie natomiast Emil zdobył się na odwagę i oświadczył się Agacie. Ich podróż poślubna również nie była konwencjonalna, ponieważ spędzili ją w Gwatemalii. Jak twierdzą pomoc ludziom poprzez służbę w policji jest dla nich priorytetem, a miłość to akceptacja drugiej osoby pomimo wad.

Historią małżeństwa zainteresowało się Radio Jard, gdzie 14.02.2019 roku uczestniczyli w nagraniu audycji, związanej ze świętem zakochanych i promocji zawodu policjanta zainicjowanej przez Wydział Prezydialny, Kadr i Doskonalenia Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.