NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO- SPOTKANIE Z SENIORAMI - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO- SPOTKANIE Z SENIORAMI

Data publikacji 22.02.2019

Białostoccy policjanci spotkali się w minioną środę z seniorami w Klubie Aktywnego Seniora – Klanza. Głównym celem spotkania było przekazanie seniorom wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku spotkali się z seniorami w Klubie Aktywnego Seniora Klanza. Funkcjonariusze przypomnieli, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Wszyscy powinni bezwzględnie przestrzegać tej zasady, ponieważ w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych są to zachowania, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub do śmierci pieszego.


 

Funkcjonariusze przy każdej okazji uświadamiają pieszym, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi być odpowiedzialny na drodze. Stosowanie się do przepisów m.in. do zasady ograniczonego zaufania, jak również kierowanie się rozsądkiem może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.