Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

LICELIŚCI KONTRA WARIOGRAF-CIĄG DALSZY SPOTKAŃ W BIAŁOSTOCKIEJ KOMENDZIE

Data publikacji 27.02.2019

W minioną środę oraz wczoraj ciąg dalszy spotkań mundurowych z białostockiej prewencji w ramach programu "Mam wybór wybieram rozsądek". Funkcjonariusz białostockiego laboratorium kryminalistycznego zapoznał młodych licealistów z pracą biegłego z zakresu poligrafii.

Wczoraj oraz w zeszłym tygodniu doszło do spotkania mundurowych z licealistami XIV Liceum Ogólnokształcącego oraz  Liceum Ogólnokształcącego Cenrtum Naukowo-Biznesowego w Białymstoku w ramach programu "Mam wybór wybieram rozsądek". Funkcjonariusz białostockiego laboratorium kryminalistycznego ponownie przedstawił tajniki badania poligraficznego potocznie zwanego wariografem. Licealiści zapoznali się ze sposobem działania urządzenia oraz do jakich celów jest wykorzystywany. W trakcie spotkania chętni mogli poddać się badaniu i na własnej skórze ocenić efekty.

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca na pierwszym planie funkcjonariusza policji trzymającego w ręku element urządzenia typu wariograf. W tle siedzący uczniowie szkoły średniej
  • Fotografia kolorowa. Na pierwszym planie funkcjonariusz trzymający w ręku urządzenie do pomiaru ciśnienia, w tle uczniowie jednej ze szkół średnich
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca na pierwszym planie funkcjonariusza policji dokonującego przygotowań do przeprowadzenia badania na jednej z uczennic. W tle siedzący uczniowie szkoły średniej.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca na pierwszym planie funkcjonariusza policji nakładającego na palec jednej z uczennic element służący do odczyt badania na warioigrafie . W tle siedzący uczniowie szkoły średniej.
  • Fotografia kolorowa przedstawiające wykres badania wariografem
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca funkcjonariusza policji po cywilnemu zakładającego przyrządy do pomiaru wariografem na jednym z uczniów.