Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„WYCIECZKA PROFILAKTYCZNA PO STADIONIE” – KONTYNUACJA POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY MIĘDZY BIAŁOSTOCKĄ POLICJĄ A WŁADZAMI STADIONU MIEJSKIEGO

Data publikacji 28.02.2019

Dzięki kontynuacji porozumienia o współpracy białostockich policjantów i władz Stadionu Miejskiego młodzież w dalszym ciągu będzie miała możliwość uczestniczenia w „Wycieczkach profilaktycznych po stadionie”.

Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Wojciech Macutkiewicz oraz Prezes Stadionu Miejskiego sp. z o.o. Adam Popławski, podpisali kolejne porozumienie o współpracy przy realizacji działań - "Wycieczka profilaktyczna po Stadionie". Działania powstały z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w ramach programu profilaktycznego Komendy Głównej Policji - "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny". Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialności prawnej, promocja norm społecznych oraz sportu jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Podczas wycieczek młodzi kibicie będą zwiedzali obiekt. Osobiście będą mogli zobaczyć jak wygląda szatnia przygotowana specjalnie dla reprezentacji Polski, czy też pomieszczenia użytkowane przez piłkarzy białostockiej Jagiellonii. W trakcie eskapady na stadion uczniowie obejrzą także wystawę pamiątek Tomasza Frankowskiego oraz wystawę zdjęć z budowy stadionu. Na koniec uczestnicy „wycieczek” wejdą na murawę boiska i zobaczą obiekt z perspektywy piłkarzy. Podczas zwiedzania stadionu młodzież pozna policjanta spottersa, który omówi zasady obowiązujące w trakcie meczu na trybunach oraz przedstawi reguły pozytywnego kibicowania.