KOBIETY W MUNDURACH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOBIETY W MUNDURACH

Data publikacji 08.03.2019

Wczoraj z okazji „Dnia Kobiet” z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku doszło do spotkania pod hasłem „Kobiety w mundurach”. W spotkaniu udział wzięły przedstawicielki z poszczególnych formacji mundurowych, które opowiedziały o walorach pracy kobiety w mundurze.

Z okazji „Dnia Kobiet” w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych odbyło się spotkanie pod hasłem „Kobiety w mundurach”. Spotkanie zorganizowane zostało przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku. W przedsięwzięciu wzięły udział przedstawicielki poszczególnych formacji mundurowych tj. Panie Naczelnik Wydziału Prewencji i Wydziału Prezydialnego, Kadr i Doskonalenia Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, oraz funkcjonariuszki z Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku, z 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Zakładu Karnego. W spotkaniu wzięły również udział uczennice klas mundurowych wspomnianego liceum, które wiedzą już że predyspozyscje fizyczne, psychiczne i wiedza to niemalże sukces dający możliwość nałożenia munduru, pytanie tylko którego koloru? W tej kwestii pomogły panie z poszczególnych formacji, które opowiedziały o pracy z perspektywy kobiety. Tematem wiodącym przedsięwzięcia był dobór do służb mundurowych. Kobiety omówiły z uczennicami, jakie trzeba spełniać wymagania, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz ich poszczególne etapy.

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca przedstawicielki poszczególnych służb mundurowych m.in. policję, straż pożarną, wojsko.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca kobiety w mundurach z różnych formacji. Po prawej stronie prowadząca dyskusję Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca kobiety w mundurach poszczególnych formacji podczas spotkania z licealistami.