POLICJANCI PRZEJĘLI ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI PRZEJĘLI ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW

Data publikacji 14.03.2019

Białostoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w jednej z miejscowości na terenie powiatu białostockiego, ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Do sprawy tej została zatrzymana jedna osoba. 59-latek już usłyszał zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Białostoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w miniony wtorek około godziny 13.00, w jednej z miejscowości na terenie powiatu białostockiego, ujawnili i zabezpieczyli ponad pół kilograma suszu roślinnego i krzewów konopi indyjskich. Mundurowi zabezpieczyli również osprzęt służący do uprawy: maty grzewczej, lampy oraz solomierz służący do sprawdzania zasolenia gleby. Do sprawy tej policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty udzielania środków odurzających małoletniemu oraz uprawę mogącą dostarczyć ich znaczną ilość. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za  uprawę środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest uprawa mogąca dostarczyć znaczną ilość narkotyków kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za udzielanie małoletniemu lub nakłanianie do użycia takich substancji.