POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNĄ JAZDĘ - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNĄ JAZDĘ

Data publikacji 14.03.2019

Mundurowi apelują o rozwagę i rozsądek na drodze. Zdradliwa pogoda, śliska nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym.

Od kilku dni warunki na drogach są zmienne, w ciągu dnia świeci słońce a w nocy mróz. Wieczorem i nad ranem występują mgły utrudniające widoczność, a w momencie opadania w połączeniu z niską temeperaturą powodują, że drogi miejscami są bardzo śliskie! Pamiętajmy, że taka aura i warunki atmosferyczne znacznie wydłużają drogę hamowania naszych pojazdów. Nie dajmy się zatem zmylić nadchodzącej wiośnie i jej dodatnimi wskaźnikami na termometrze w ciągu dnia zachowując czujność przede wszystkim w godzinach porannych.

Białostocka policja apeluje o zachowanie wśród kierowców ostrożności i dostosowaniu prędkości do aktualnie panujących warunków oraz natężenia ruchu na drogach. Szczególną ostrożność należy zachować w rejonach przejść dla pieszych, a także noszeniu odblasków przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się o możliwie bezpiecznym przedostaniu się na drugą stronę.