DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KOMENDZIE - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KOMENDZIE

Data publikacji 15.03.2019

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku "Dzień Otwarty". Kolejny raz gościliśmy młodzież z białostockich szkół średnich w ramach programu ,,Dzień Przedsiębiorczości".

Dzisiaj z okazji "dnia otwartego" w ramach "Dnia Przedsiębiorczości" naszych gości przywitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku młodszy inspektor Wojciech Kozłowski. Uczniowie z I i IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz z Zespółu Szkół Rolniczych mieli okazję porozmawiać z policjantami oraz poznać specyfikę pracy funkcjonariuszy na różnych stanowiskach. Możliwość zobaczenia pracy policjantów różnych wydziałów to niecodzienność, a tym samym sposobność zweryfikowania swojego wyobrażenia o służbie mundurowej. Podczas obchodzonego "Dnia Przedsiębiorczości" odbyło się spotkanie z technikiem kryminalistyki, który pokazał licealistom jak wygląda zbieranie śladów, czy też innych dowodów przestępstwa. Najwięcej emocji wzbudziło ściąganie odcisków palców z różnych powierzchni za pomocą proszków daktyloskopijnych i linii papilarnych. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się badanie "wykrywaczem kłamstw", podczas którego licealiści zapoznali się z pracą biegłego, który przedstawił opis i zasadę działania urządzenia potocznie zwanego wariografem. Uczniowie chętnie poddawali się badaniu, gdzie po jego wykonaniu biegła omówiła opis wykresu. Mundurowi przedstawili również charakter służby przewodników psa służbowego, którzy na placu na terenie komendy zaprezentowali swoje pupile w akcji. W trakcie przedsięwzięcia licealiści próbowali również swoich sił podczas oddawania strzałów do celu. Na koniec spotkania młodzież dowiedziała się również, jakie umiejętności i predyspozycje niezbędne są do wykonywania zawodu policjanta, na czym polega służba w Policji, a także zostali zapoznani procedurą rekrutacji kandydatów do służby w Policji.

Przybili goście podkreślili, że jest to bardzo cenne doświadczenie, które pomoże im w wyborze zawodowej drogi w przyszłości.