ZAMIENIŁ CENY ODPOWIE ZA OSZUSTWO - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZAMIENIŁ CENY ODPOWIE ZA OSZUSTWO

Data publikacji 20.03.2019

Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. W jednym z białostockich sklepów 79-latek zamienił ceny na dwóch produktach zaniżając ich wartości o 13 i 10 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w  Białymstoku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Wczoraj klient jednego ze sklepów postanowił sam ustalić ceny na produktach. Zamienił ceny tak, że za abażur do lampki o wartości 29 zł miał zapłacić 16 zł a ramki do tablic rejestracyjnych wartych 19 zł przecenił na 9 zł. Mężczyzna uiścił "należność", nie zdążył jednak wyjść ze sklepu, gdyż został ujęty przez kierownika sklepu. Okazało się, że mężczyzna był cały czas obserwowany. Po chwili na miejscu zjawiła się Policja. 

Przybyłym na miejsce mundurowym zatrzymany tłumaczył, że ceny w koszyku "same się poprzyklejały". Jak się okazało "nowe" ceny pochodziły z produktów z działu gospodarstwa domowego. 79-latek usłyszał już zarzut, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pamiętajmy, że zamiana ceny to przestępstwo, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.